O nás

                                 

                         

 

 

Naše chovatelská stanice byla založena ke dni 29. 11. 2011 a dostala název

 "Tiffany Diamond".

A jak to všechno začalo? V roce 1994 jsem k narozeninám dostala od manžela desetiměsíční fenku zlatého anglického kokršpaněla, po které jsem vždycky toužila.  Byla to taková hubená holčička, ale velice milá a hodná a v naší rodině okamžite zdomácněla, i když už jsme v té době měli osmiletou kníračku.

Protože naši dva synové byli tehdy ještě malí, vůbec mi nevadilo, že nemá Sandy rodokmen, že  nechodíme na výstavy a o zkouškách jsem neměla ani ponětí. Byla jen domácím mazlem a kamarádem celé rodiny. Sandy také odchovala dva vrhy krásných štěňátek a dožila se sice ne zcela ve zdraví 16-ti let. Zůstaly nám po ní krásné vzpomínky, album fotografií a hrobeček na zahradě.

Po dvou letech bez psího kamaráda jsem začala hledat novou kokří holčičku, tentokrát již ale mezi chovatelskými stanicemi. Už ani nevím proč, ale moje volba padla po delším vybírání na ch. st. "z Černého Slezska" Lenky Hakalové. V té době se právě hárala její zlatá kokšpanělka Arwen Silk Beauty, a tak nebyl problém nechat jí nakrýt zlatým psem Rosmery Zekon pana Miloše Kašpara. Tak se tedy stalo, že v polovině prosince jsme si jeli do Havířova pro zlatou holčičku - čistokrevnou Moravandu - Dianu z Černého Slezska.

A jak se k nám dostala Sára (Uri z Březnického Balkánu)? Tu jsem si přivezla  z Plzně, když už jí bylo deset měsíců, protože si s původní majitelkou nerozuměly a hrozilo, že skončí v útulku. Bylo mi fenky líto, takže při příchodu Dianky do naší rodiny byla u nás už několik měsíců zabydlená také Sára. Holky si na sebe zvykly, a i když to občas mezi nimi zaskřípe, venku jsou to kámošky a v lese společnice.

S oběma kokřími holkami si užiju spoustu radosti. Sára má lovecké vlohy, a tak jsme spolu začaly cvičit nejen poslušnost, ale i disciplíny potřebné k vykonání loveckých zkoušek. Hodně nám v našich začátcích pomohla naše kamarádka Martina Králová (ch. st. z Chlumeckého zátiší), která má v tomhle směru bohaté zkušenosti a hodně úspěchů se svými barevnými kokršpanělkami.

Dianka je taková kokří princezna, proto ji kromě loveckého výcviku prezentuji i na mezinárodních i národních výstavách po celé naší republice. Ne vždy se nám daří podle našich představ, ale víme, na čem máme pracovat a co zlepšit.

Náš "korunní princ" Erik k nám přišel trochu neplánovaně. Bylo to v době, kdy se do světa rozutekla všechna zlatá štěňátka z našeho prvního vrhu. Trochu se nám zastesklo po těch malých uličnících a rozhodnutí padlo tentokrát na černého kluka z CHS Schönez.
I když Erik není typickým představitelem loveckého kokršpaněla, přece jen se nám podařilo zvládnout barvářské zkoušky i klubové zkoušky vloh. Nejvíce úspěchů získal na poli výstavním a další doufejme ještě přijdou.

TOPlist